Yayın ve Metinsel İçerik Danışmanlığı

YAPI KATALOĞU 50 YAŞINDA – DİYALOG 2023 WHITEPAPER

WHITEPAPER – SAĞLIK YAPILARI

SİKA TÜRKİYE – YUVARLAK MASA BULUŞMALARI: ÇATI YALITIMI

Yapı Kataloğu moderatörlüğünde düzenlenen ve üç farklı oturumda gerçekleşen buluşmaların ortak noktası “çatı yalıtımı”ydı. Yalıtım ürünlerinin, yapıların ömrüyle paralel çalışma gerektiğini vurgulayan Sika Ekibi, ofislerin çalıştıkları projelerdeki tasarımdan uygulama aşamasına kadar olan süreçteki deneyimlerini sordu.

CREAVIT – TRENDBOOK

Türkiye’nin global markası Creavit, “Trendbook” yayınıyla sektöre damga vuruyor. Banyoyu farklı disiplinlerden uzman kişilerin görüşleriyle ele alan Creavit, tüm bilgi paylaşımını okuyucuları ile buluşturuyor.

Dijital ortamda yayınlanan Trendbook’ta, banyonun kendi başına bir mekan olarak ele alındığı, bir bütünün parçası olarak incelendiği ve banyo trendlerine değinilen üç bölüm yer alıyor. Islak hacim sektöründe sergilediği vizyoner duruşuyla Creavit, “Trendbook” yayını ile okuyucularına “Banyo Bu Tarafta” diyor.

ÇUKUROVA ISI GOLDSUN ELITE – CASE STUDY

Yapı Kataloğu, yeni vaka incelemesinde gelişen ve değişen ihtiyaçlara göre ürün gamını genişleten Çukurova Isı’nın Goldsun Elite ürününü incelemek için mimar Efe Urgunlu ile Noir Suadiye tasarımı hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yeme içme mekânlarındaki açık alan, yarı açık alan, kapalı alan dengesi ve bu alanların konfor koşulları, “Goldsun Elite ile Açık Alan Isıtmasında Estetik, Verim ve Konfor Bir Arada” vaka analizinde ele alındı.

Noir Suadiye’nin neredeyse sadece bahçeden oluşan bir proje olduğunu ve Goldsun Elite gibi bir çözüm bulunmadığı takdirde, özellikle kış aylarında konfor şartlarını sağlayamacaklarını belirten Efe Urgunlu sözlerine şöyle devam etti:

“Goldsun Elite Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar, insanların mekânı kullanmasını sağladı. Kapalı iç alanın çok kısıtlı olması nedeniyle, Noir Suadiye açık alan ısıtmasına en güzel örnek. Ayrıca ısıtıcılar akşam yandığı zaman oluşan kırmızı ışıkta ortama bir ambiyans katıyor, güzel oluyor. Biraz da ışık insanlarda sıcak bir ortam hissi oluşturuyor aslında.”

SAN DECO NOSTALGIE – CASE STUDY

Yapı Kataloğu’nun yeni vaka incelemesinde, yüzeylerde efekt boya uygulaması yapan San Deco’nun Nostalgie ürünü için mimar Fahrünnisa Ok’un Beau’tiny Studio’nun duvar uygulaması incelleniyor. Fahrünnisa Ok’un mimarlık anlayışı, malzeme seçimlerini nasıl gerçekleştirdiği ve Beau’tiny Studio’nun duvarında yakalanmak istenen antik taş efekti için tercih edilen Nostalgie ürününün uygulama aşamaları “Dokuların Eşsiz Dansı, Nostalgie ile Duvarlarınızda” whitepaperında ele alınıyor.

“… Son dönemde dekoratif kaplama malzemeleri biz önermeden önce müşteriden bize soru olarak gelmeye başladı. Açıkçası son birkaç projede benden özellikle doku talep edilince, kaplama malzemeleri daha çok ilgilendiğimiz bir alan olmaya başladı.

San Deco ile çalışma sebebimiz hem ürün seçerken yönlendirme konusuna çok hakim olmaları hem de uygulama konusundaki tecrübeleri. Bu belirtmiş olduğum yönler itibariyle güçlü bir firma oldukları için kendileriyle oldukça rahat çalışıyoruz….”

 

INTERFACE – TRENDBOOK

Karo halı, LVT ve kauçuk zemin alanlarında Dünya’nın en büyük üretici ve tasarımcı firmalarından biri olmasının yanında, sürdürülebilir kalkınmada da lider konumda olan Interface®; kendi kulvarında Türkiye’nin ilk ve tek yayını olma özelliği gösterecek olan “Trendbook”u alanında öncü isimlerin katkılarıyla okuyucularla buluşturuyor. Çalışmada; mimari, iç mimari, tasarım, iş dünyası ve ortak eksende ilişki kurulan diğer sektörlerden bağımsız uzmanlar, kendi branşlarıyla yakından bağlantılı olan konu başlıklarında yardımcı yazarlar olarak yer alıyor. Bu yayın; basılı ve dijital versiyonu sayesinde kurduğu geniş erişim ağıyla, ilişkide olduğu sektörler merkezinde önemli bir etkileşim aracı olarak işlev görüyor.

 

KLASSİS – TRENDBOOK

1989’dan bu yana geniş alana yayılan faaliyetleriyle yapı, mimari ve tasarım üçgenindeki sektörler birliğine öncülük eden Klassis, çalışma ve yaşam alanlarını şekillendirmektedir. Karo halı, lüks vinil karo – LVT, kauçuk zemin, rulo dokuma halı, ofis mobilyaları, arşiv ve depolama sistemleri, iç mekan yükseltilmiş döşeme sistemleri, deck sistemleri, yüzer ayak sistemler ve tavan askı sistemlerinin de içinde bulunduğu, zengin çeşitlilik gösteren bir ürün skalasına sahip olan Klassis; proje, satış, uygulama ve servis alanlarında kullanıcılarına kalite ve güven prensiplerine dayalı, kesintisiz bir hizmet sunmaktadır. Farklı sektörlere yönelik geniş bir ürün ağını bünyesinde barındıran Klassis; Interface, Steelcase, Vetedy, Tate, Buzon, Lindner ve ZT Floor gibi uluslararası birçok firmanın Türkiye temsilciliğini üstlenmektedir.

 

WHITEPAPER – GELECEĞİN OFİSLERİ

“Geleceğin Ofisleri” whitepaperı, çalışma kültürünün farklılaşan yönlerinin düşündürdükleri üzerinden geleceğin ofislerinde hangi kriterlerin önem kazanacağını, ofis mekanlarının olmazsa olmazlarını mercek altına alıyor. Pandemi ile değişen çalışma kültüründeki değişim ve yeni alışkanlıklar, çalışan ve işveren için ofis ihtiyaçlarındaki farklılaşmalar bu whitepaperda analiz ediliyor. Bu ihtiyaçların ofis mekanlarına yansımaları ile ofis projelerinin olmazsa olmaz malzemeleri derleniyor. Hibrit çalışma biçimlerinin arttığı günümüzde ofislerin topluluk merkezi yaratma ve sosyalleşme konusunda öncü mekanlar olma rolünün altı çiziliyor. Ofislerdeki sosyalleşme alanlarının nitelikleri, mekanlar arasında esnek, akışkan bağlantıların üretkenlik üzerindeki olumlu etkisi örnek projelerdeki uygulamalarla ele alınıyor; geleceğin ofislerinin mekansal nitelikleri hakkında tahminlerde bulunuluyor. Yeni çalışma mekanlarının mimari niteliklerinin yanı sıra, projelerde bahsedilenleri sağlamada yardımcı malzemeler konusunda da bir seçki sunuluyor.

 

YAPI KATALOĞU MALZEME KİTABI 

YAPI KATALOĞU, 2022 yılının ilk aylarında yapı malzeme firmalarını ve mimarları, YAPI KATALOĞU MALZEME KİTABI 2022 aracılığıyla sektörle buluşturdu. Yapı sektörünün Oscar’ı Altın Çekül’ü, 2021 yılında “Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri” adıyla ikinci kez kendi çatısı altında düzenleyen YAPI KATALOĞU, 2022 yılının ilk aylarında da yapı malzeme firmalarını ve mimarları, YAPI KATALOĞU MALZEME KİTABI 2022 aracılığıyla sektörle buluşturdu. YAPI KATALOĞU, Malzeme Kitabı’yla profesyonellerin yeni yapı malzemeleriyle tanışması, tasarımcıların aradığı çözümleri bulabilmesi adına rehber niteliğindeki Malzeme Kitabı ile bir kez daha bir ilki gerçekleştiriyor! Mimar ve iç mimarlar başta olmak üzere sektör profesyonellerinin dijital erişimine açık olan Malzeme Kitabı aracılığıyla sektörün aktörlerini profesyonel zeminde birbirleriyle buluşturuyor.

 

WHITEPAPER – CASE HISTORY | USKON & VIEWSONIC

Dezinti Tasarım Danışmanlık, mimarın dilinden ürününüzle ilgili yaptığı “case history” çalışması kapsamında; “Mimarın neye ihtiyacı vardı, mimar ne ile karşılaştı ve nasıl uygulama yaptı, bu uygulama nasıl sonuçlandı?” gibi soruların eşliğinde, mimarların ve iç mimarların projelerinde ürünlerinizin yerleşimini yaparak, geri bildirimlerini alıyor, raporluyor ve hatta kullanırken video çekimi yapıyor. İşte ve günlük hayatta, öğrenirken yenilikçi görsel çözümler sunarak sıradan ve sıra dışı arasındaki farkı göstermek için dünyaya ilham verme amacıyla yeniliklerine devam eden, görüntü teknolojileri alanında, Likit kristal ekranlar (LCD), projeksiyon cihazları ve interaktif ekranlar konusunda uzmanlaşmış çok uluslu elektronik şirketi ViewSonic, en üst düzey interaktif ekran çözümünü sunduğu ViewBoard 50 Serisi 75” İnteraktif Ekran ile USKON A.Ş’nin genel merkezinde yer aldı. Süreç aynı zamanda Dezinti Tasarım Danışmanlık’ın “Case History” hizmeti kapsamında da raporlandı.

WHITEPAPER – CASE HISTORY | SAMSUNG B2B SHOWROOM & GERFLOR TÜRKİYE & ELİPS TASARIM

Dezinti Tasarım Danışmanlık, mimarın dilinden ürününüzle ilgili yaptığı “case history” çalışması kapsamında; “mimarın neye ihtiyacı vardı, neyle karşılaştı, nasıl uygulama yaptı, nasıl sonuçlandı?” gibi soruların eşliğinde, mimarların ve iç mimarların projelerinde ürünlerinizin yerleşimini yaparak, geri bildirimlerini alıyor, raporluyor ve hatta kullanırken video çekimi yapıyor. Levent’teki River Plaza’da yer alan Samsung B2B Showroom projesinde Gerflor ürünleri tercih edildi. Samsung ürünlerinin canlı olarak deneyimlenmesi amacıyla yapılmış olan B2B Showroom projesi, Samsung ürünlerinin okul, mağaza, havalimanı, hastane, otel, banka gibi hemen hemen her yerde kullanılabilirliğini göstermeyi amaçlıyor. Konsept projesi One Rx, uygulaması Elips Tasarım Mimarlık`a ait olan projenin, çeşitli mekân tiplerini yansıtan tam ölçekli modellerinin (mock-up) zemininde Gerflor ürünleri kullanıldı. 460 m2 alana sahip B2B showroomda, her ürünün kullanım alanlarını göstermek amacıyla farklı fonksiyonda olan mekânlar yaratıldı. Süreç aynı zamanda Dezinti Tasarım Danışmanlık’ın “Case History” hizmeti kapsamında da raporlandı.

 

2022 BÜTÇESİ İÇİN DİJİTAL PAZARLAMA ADINA YAPMANIZ GEREKENLER

Dezinti Tasarım Danışmanlık firmaların 2022 bütçeleri için dijital pazarlama adına yapmaları gerekenleri kaleme aldı. Global olarak yaşadığımız bu zor dönemde; gerek inşaat sektörünün, gerekse de yapı malzemeleri sanayisinin duraklamak zorunda kaldığına; ama asla pes etmemesi gereken bir üretim ve hizmet döngüsünün yaşadığına şahit oluyoruz. Yapı malzemesi firmalarının “değerlerinin” ve “kimliklerinin” korunması, henüz kurulmamışsa da yapılandırılmasının önem arz ettiğini görüyoruz. Bu bağlamda, Dezinti Tasarım Danışmanlık’ın yayınladığı “2022 Bütçesi İçin Dijital Pazarlama Adına Dikkat Etmeniz Gerekenler” başlıklı bu raporda; ister yapı malzemesi firması, ister mimarlık ofisi olsun, 2022’ye girerken pazarlama adına bütçelere dahil edilecek noktaları bir kez daha bir araya getirmek istedik.

 

COVID-19 SONRASI DİJİTAL PAZARLAMANIN VE YAPI MALZEMELERİNİN YENİ DÖNEMİ

Dezinti Tasarım Danışmanlık Pazarlama Ekibi tarafından hazırlanan “COVID-19 Sonrası Dijital Pazarlama Nasıl Değişecek” ve “COVID Sonrası Kullanılması En Uygun ve Efektif Olacak Yapı Malzemeleri Seçkisi” başlıklı dijital raporları (whitepaper) ile COVID-19 ile birlikte değişen dünya düzeninde hem dijital pazarlamanın nasıl şekilleneceğine, hem de bundan sonra en efektif yapı malzemelerinin kullanımının nasıl olması gerektiğine dair iki farklı önemli konuya derinlemesine değiniyor.

 

MİMARLAR VE KARAR VERİCİLERE YAKIN DURMAK İÇİN DİJİTAL PAZARLAMA ADINA YAPMANIZ GEREKENLER

Kuşkusuz, dijital dönüşüm bir mega iş trendidir. Dijital dönüşüm hareketinin ayırt edici özelliği, daha hızlı ölçeklendirme, rekabeti yenme ve sonuçta daha büyük sonuçlar elde etme amacıyla süreçleri değiştirmek için teknolojinin benimsenmesi veya kullanılmasıdır. Hiç kuşkusuz, pazarlama hızla değişiyor, geleneksel strateji ve taktiklerden dijital stratejilere doğru yöneliyor. Aslında, birçok yapı malzeme firmasının pazarlama senaryosunda, geleneksel pazarlama taktikleri hızlı bir şekilde eski veya en fazla ikincil hale geliyor. Örneğin, geleneksel reklamcılık artık neredeyse kullanılmamakta. Dezinti Tasarım Danışmanlık Pazarlama ekibi olarak sizlere 2020 ve ötesinin, hele de pandemiden sonraki dönemin gerekleriyle birlikte bir yansımasını çizmeye çalıştık…