HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Dezinti Tasarım Danışmanlık; mimarlık, iç mekan ve peyzaj sektörlerinde uzmanlaşmış bir ekiptir. Mimarlara, iç mimarlara, peyzaj tasarımcılarına, geliştiricilere, inşaatçılara ve danışmanlara kaliteli ürün ve hizmetler sunarak uyumlu markaları mevcut projelerle eşleştiriyoruz.

2000 yılından bu yana sektörde bulunduğumuz için, bu karar verici profesyonellerle güçlü ve değerli uzun vadeli ilişkiler kurduk ve markaların hemen pazarda yer almasına yardımcı olma konusunda onlara büyük avantaj sağladık.

Sektör profesyonellerinden oluşan deneyimli ekibimizin tek bir amacı var: müşterilerimizin başarılarını sürdürmesini ve büyümesini sağlamak. Ortak bir vizyon ve tamamlayıcı becerilerle tam bir uyum içinde çalışarak, müşterilerimize rekabet avantajı sağlıyor ve onlara paha biçilmez sektör takibi ve bilgisi sağlıyoruz. Sektörde akıllıca gezinmelerine, fırsatları belirlemelerine ve sektördeki en iyi belirleyicilerle ağ kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Yaptığımız her şey mimarlık, iç mekan ve peyzaj tasarımı sektörlerine uyarlandı. En iyi bildiğimiz ve en çok sevdiğimiz şey budur.

Ekip

Ekibimizle tanışın!

Birgül Yavuz Altın

Kurucu

Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Mimarlık alanında sektörün en önemli dijital yayınlarından bir kısmını kurdu ve yönetti. Yine yapı sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.

 

Anıl Kaygusuz

İçerik Yöneticisi

Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümü’nde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.

 

Faruk Baran Heybeli

İş Geliştirme Yöneticisi

Mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü’de, ENSA-Paris La Villette’te gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi süresince önemli mimarlık ofislerinde çalıştı. Politecnico di Milano’da yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Milano’da profesyonel olarak çalıştı. 2019 yılında YAPI KATALOĞU ekibine İş Geliştirme Uzmanı olarak katıldı. Şu anda profesyonel olarak mimari tasarım, sosyal medya yönetimi, BIM uzmanlığı ve ortak proje yönetimi alanlarında çalışmalarını devam ettiriyor.

 

Başak Aydın

Satış Yöneticisi

İş hayatına dünyaca ünlü bir tekstil ve perakende firmasında başlayıp, bölge müdürlüğüne kadar yükselerek, uluslararası pazarlama faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında uluslararası bir inşaat firmasında çalışmasının ardından medya-yayıncılık sektörüne geçiş yaptı. Sektörde edindiği deneyimi dijital mecrada geliştirebilmek, firmaların pazarlama çalışmalarını verimli bir şekilde kullanmalarına katkı sağlamak adına Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Pazar araştırmaları, stratejik planlama ve uygulama deneyimleri edindiği iş hayatında, yapı sektörü firmalarına yön vermek için çalışmalarına devam ediyor.

 

Bahadır Ormancı

Satış Sonrası Destek Yöneticisi

Deniz Kuvvetlerinde 11 sene görev yaptı ve malulen emekli oldu. Kendi girişimi ile kurumsal firmaların organizasyon ve etkinliklerini yürüttü. Müşteri memnuniyeti üzerine uluslararası hakem heyetli dergilerde İngilizce makale yazdı. Akademik çalışmaları esnasında borsa teknik analizi, dalgıçlık, tenis gibi farklı alanlarla ilgili de eğitimler aldı. Adnan Menderes Üniversitesi’nde liderlik, girişimcilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, kariyer yönetimi ve etkili iletişim alanlarında sertifika programlarına katıldı. Sürekli başarı hedefi ile şimdi de Yapı Kataloğu’nda…

 

Şengül Has

Etkinlikler Yöneticisi

2018 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık bölümünü birinci olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, “Hayallere Köprü” ve 4. Antalya Mimarlık Bienali için “Akdeniz Üçgeni” gibi tasarla-yap projelerinde ekip üyesi olarak yer aldı. 2019 Bahar döneminde AURA’da sertifika programı araştırmacısı olarak yer aldı. Yüksek Lisans çalışmalarına İTÜ Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Ekiple katıldığı birden çok profesyonel tasarım yarışmasında ödülü var.

 

Burcu Özkan

İçerik Pazarlama Yöneticisi

Mimarlık lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra sosyal medya ve dijital pazarlamaya olan ilgisi sayesinde bu alana yönelmek istediğini keşfetti. Proje bazlı mimar olarak çeşitli mimarlık ofisleri ile çalışırken bir yandan da dijital pazarlama üzerine eğitimler aldı. Sonrasında sosyal medya ve içerik üretimi alanında farklı şirketlerde çalıştı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam ederken, şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları ve mimari ofisler için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

 

Şebnem Güngördü

İçerik Pazarlama Uzmanı

Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresince sektördeki önemli firmalarda staj yapma olanağı buldu. Yaptığı stajlar sırasında içerik üretimi, marka kimliği oluşturma ve dijital pazarlamaya olan ilgisini keşfettikten sonra bu alanda kendisini geliştirmeye karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde yapı sektörü firmaları için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Gamze Çakır

İçerik Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde başladı. 1 yıllık eğitim süresi sonunda Mimarlık bölümü okumak istediğine karar vererek İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tam burslu Mimarlık bölümünden, bölüm üçüncülüğüyle ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Ayrıca İnşaat Mühendisliği bölümü ile çift ana dal yaptı. Lisans eğitimi süresince Türkiye ve Fransa’da çeşitli mimarlık ve inşaat ofislerinde çalışma fırsatı buldu. Şimdi de Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Begüm Gümüşel

İçerik Pazarlama Uzmanı

Doğuş Üniversitesi Mimarlık Bölümünde aldığı lisans eğitimini, Università degli Studi di Pavia’da gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında iş geliştirme mimarı olarak bir süre çalıştıktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli mimari projelerde bulundu. Eğitim ve iş hayatı boyunca sürekli temas halinde olduğu kurumsal içerik üretimi ve sosyal medya yönetimi konularında ilgisi olduğunu fark ettikten sonra bu alanda ilerlemek istediğine karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ile beraber giriş yaptığı bu sektörde içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Elif Kosanoğlu

İçerik Pazarlama Uzmanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık lisansını tamamladıktan sonra tasarım, içerik üretimi ve medya alanlarına ilgi duymaya başladı. Bir süre grafik tasarım ve medya alanında freelance çalışmalar yaptıktan sonra Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibine katıldı. Mimari bilgisi ve ilgi alanlarını birleştirerek şu anda yapı firmaları için sosyal medya içerik üretimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarına devam ediyor.

 

Elif Demirci

İçerik Pazarlama Uzmanı

2022 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde tamamladığı Mimarlık lisans eğitimi süresince kendini geliştirmek için atölyelere, gönüllülük etkinliklerine, yarışmalara katıldı. Polonya’da Politechnika Krakowska Üniversitesi’nde Erasmus programına dahil oldu. 2. sınıftan itibaren yer aldığı Yapı Kataloğu Yazarlar Projesi ile metin yazarlığına ve içerik üreticiliğine olan ilgisini keşfettikten sonra bu alanda çalışmalarını sürdürürken Dezinti Tasarım Danışmanlık ile sektöre giriş yapmaya karar verdi. Şu anda içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

İrem Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi. Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Beyza Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’de sertifika programlarına katıldı. Saraybosna’da 1 yıl yaşayıp orada çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Farklı sektörlerde satış alanında tecrübe edindi. Daha sonra kendi yeteneklerini daha verimli kullanabilmek ve potansiyelini ortaya koyabilmek için uluslararası hizmet veren bir firmada çalışmak istediği için Yapı Kataloğu’na katıldı.

 

İrem Karslı

Satış Portföy Yöneticisi

2018 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına metal-sanayi sektöründe Türkiye’nin önde gelen üretici firmasında başlayıp, aynı holdinge ait farklı grup şirketlerinde de ihracata yönelik çalışmalarda bulundu, uluslararası satış ve pazarlama alanında kendi müşteri portföyünü yönetti. Yine yapı sektöründe dijital mecrada firmaların pazarlama faaliyetlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve geliştirmek için Yapı Kataloğu’na katıldı.

 

Seda Tuzcu

İçerik Pazarlama Uzmanı

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Dijital mecralara olan ilgisini fark ederek bu alanda ilerlemek üzere sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine bir eğitim aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra sosyal medya içerik uzmanı olarak iş hayatına başladı. Şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde, yapı sektörü üzerine içerik pazarlama uzmanı olarak çalışmalarına devam ediyor. 

 

Beril Özelçi

İş Geliştirme Uzmanı

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2020 senesinde mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca mimarlığı düşünme ve sorgulamayı içeren bir tasarım disiplini olarak gördüğü için disiplinler arası alanlarda kendini geliştirme fırsatı buldu. 1,5 sene Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim asistanlığı yaptıktan sonra Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Yüksek lisans çalışmalarına Kent ve Mimarlık Programı’nda devam etmektedir.

 

 

Azat Kılınç

İçerik Üreticisi

Tasarım süreçlerinde sosyokültürel arka planlara dayanan arkitektonik araştırmaları ve bu araştırmaların sentezini dijital veya elle üretmeyi seven bir İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4. Sınıf öğrencisi. Uygulamalı tasarımı ofisi, koruma/restorasyon şantiyesi ve arkeolojik sit alanı staj deneyimlerinin yanına Yapı Kataloğu aracılığı ile mimari yayıncılık sektörünü de ekleyerek mimarlığın uç noktalarını deneyimlemeye devam ediyor. Mimarlık dışında dijital sanat, grafik tasarım, fotoğrafçılık ve organizasyon kimlikleri tasarlamaktan keyif alıyor.