HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Dezinti Tasarım Danışmanlık; mimarlık, iç mekan ve peyzaj sektörlerinde uzmanlaşmış bir ekiptir. Mimarlara, iç mimarlara, peyzaj tasarımcılarına, geliştiricilere, inşaatçılara ve danışmanlara kaliteli ürün ve hizmetler sunarak uyumlu markaları mevcut projelerle eşleştiriyoruz.

2000 yılından bu yana sektörde bulunduğumuz için, bu karar verici profesyonellerle güçlü ve değerli uzun vadeli ilişkiler kurduk ve markaların hemen pazarda yer almasına yardımcı olma konusunda onlara büyük avantaj sağladık.

Sektör profesyonellerinden oluşan deneyimli ekibimizin tek bir amacı var: müşterilerimizin başarılarını sürdürmesini ve büyümesini sağlamak. Ortak bir vizyon ve tamamlayıcı becerilerle tam bir uyum içinde çalışarak, müşterilerimize rekabet avantajı sağlıyor ve onlara paha biçilmez sektör takibi ve bilgisi sağlıyoruz. Sektörde akıllıca gezinmelerine, fırsatları belirlemelerine ve sektördeki en iyi belirleyicilerle ağ kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Yaptığımız her şey mimarlık, iç mekan ve peyzaj tasarımı sektörlerine uyarlandı. En iyi bildiğimiz ve en çok sevdiğimiz şey budur.

Ekip

Ekibimizle tanışın!

Birgül Yavuz Altın

Kurucu

Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Mimarlık alanında sektörün en önemli dijital yayınlarından bir kısmını kurdu ve yönetti. Yine yapı sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.

 

Anıl Kaygusuz

İçerik Yöneticisi

Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümü’nde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.

 

Şengül Has

Etkinlikler Yöneticisi

2018 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık bölümünü birinci olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, “Hayallere Köprü” ve 4. Antalya Mimarlık Bienali için “Akdeniz Üçgeni” gibi tasarla-yap projelerinde ekip üyesi olarak yer aldı. 2019 Bahar döneminde AURA’da sertifika programı araştırmacısı olarak yer aldı. Yüksek Lisans çalışmalarına İTÜ Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Ekiple katıldığı birden çok profesyonel tasarım yarışmasında ödülü var.

 

Yasemin Karabulut

İçerik Pazarlama Yöneticisi

Mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü.’nde 2008 yılında tamamladı. Eğitimi süresince ve sonraki iki yıl önde gelen mimarlık ofislerinde tasarımcı mimar olarak görev aldı. Weimar’da Bauhaus Üniversitesi’nde aldığı Almanca dil eğitimininin ardından, aynı üniversitenin mimarlık yüksek lisans programından 2014 yılında mezun oldu. Bir süre Almanya’da freelancer olarak çalıştıktan sonra, İstanbul’a döndü. Tasarımcı ve uygulamacı mimar olarak büyük çaplı projelerde görev aldı. Uluslararası bir tasarım ajansında proje yöneticisi olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası karma sergilere katıldı. ‘Yamisi’ adlı kendi markasını kurdu ve eserleri ile birçok sanat galerisinde ve online satış platformunda yer aldı. Şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları ve mimari ofisler için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi, ekip yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Bahadır Ormancı

Satış Sonrası Destek Yöneticisi

Deniz Kuvvetlerinde 11 sene görev yaptı ve malulen emekli oldu. Kendi girişimi ile kurumsal firmaların organizasyon ve etkinliklerini yürüttü. Müşteri memnuniyeti üzerine uluslararası hakem heyetli dergilerde İngilizce makale yazdı. Akademik çalışmaları esnasında borsa teknik analizi, dalgıçlık, tenis gibi farklı alanlarla ilgili de eğitimler aldı. Adnan Menderes Üniversitesi’nde liderlik, girişimcilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, kariyer yönetimi ve etkili iletişim alanlarında sertifika programlarına katıldı. Sürekli başarı hedefi ile şimdi de Yapı Kataloğu’nda…

 

İrem Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi. Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

İrem Karslı

Satış Portföy Yöneticisi

2018 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına metal-sanayi sektöründe Türkiye’nin önde gelen üretici firmasında başlayıp, aynı holdinge ait farklı grup şirketlerinde de ihracata yönelik çalışmalarda bulundu, uluslararası satış ve pazarlama alanında kendi müşteri portföyünü yönetti. Yine yapı sektöründe dijital mecrada firmaların pazarlama faaliyetlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve geliştirmek için Yapı Kataloğu’na katıldı.

 

Büşra Kara

İçerik Pazarlama Uzmanı

2018 yılında tamamladığı Mimarlık Bölümü lisans eğitiminin ardından, 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladığı Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’nı 2022 yılında “Evcil Pratikler: Seksenli Yıllarda Ev İmgesi ve Mekânsal İzdüşümler” başlıklı tez çalışmasıyla tamamladı. Bu süreçte çeşitli atölyelerde yer aldı, ulusal-uluslararası sempozyumlara katıldı ve arşiv çalışmalarında bulundu. Çeşitli fikir, tasarım ve metin yarışmalarından kazandığı birincilik ve ikincilik ödülleri mevcuttur. İBB-İstanbul’un Mezarları Tasarım Yarışması, MD1927-Mimarlıkta Eleştirel Okumalar Metin Yarışması, KTMMOB-Mimarca Mekan Anlatımı Metin Yarışması bunlar arasındandır. 2023 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladığı Mimari Tasarım Doktora Programı bünyesinde akademik çalışmalarına devam ediyor.

 

Edibe Genç

İçerik Pazarlama Uzmanı

İç Mimarlık lisans eğitimini 2018 yılında, yüksek lisans eğitimini ise 2022 yılında “Birinci Kademe Sağlık Mekanlarında Nitelik” başlıklı tezi ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamladı. Mimarlığın çeşitli ortamlarda, bambaşka şekilde üretildiğini ve dolayısıyla metodolojinin çeşitlilik kazandığını düşünmektedir. Bu düşüncesine bağlı olarak lisans, yüksek lisans eğitimi sürecinde ve sonrasında; yarışma, çalıştay, ulusal – uluslararası kongre, akademi ve mimarlık ofisi gibi deneyimleri ile kendini geliştirdi. Lisans eğitimi sırasında İç Mimarlık mesleği üzerine edindiği tecrübelerini, kurumsal içerik, sosyal medya yönetimi yolu ile aktardı ve birçok kitleye hitap etti. Deneyimlerini ilerletmek isteğiyle Yapı Kataloğu ailesine katılarak; sosyal medya yönetimi, içerik ve dijital pazarlama çalışmalarına devam etmektedir.

 

Elif Ayşe Fidancı

İçerik Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini Altınbaş Üniversitesi Mimarlık bölümünde tamamladı. Çalışma hayatına uluslararası mimari yayınlar yapan bir firmada yazar ve editör olarak başladı, mimari ve tasarım disiplinine ait birçok sosyal medya hesabı için içerik üreticiliği yaptı. Son yıllarda mimarlık sektöründe uluslararası bir dijital pazarlama ve eğitim platformunun kurucu ortağı ve içerik yöneticisi olarak çalıştı. Şimdi ise yapı ve mimarlık sektöründeki kariyerine içerik pazarlama uzmanı bir mimar olarak Dezinti Tasarım ve Danışmanlık bünyesinde devam ediyor.

 

Seda Tuzcu

İçerik Pazarlama Uzmanı

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Dijital mecralara olan ilgisini fark ederek bu alanda ilerlemek üzere sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine bir eğitim aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra sosyal medya içerik uzmanı olarak iş hayatına başladı. Şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde, yapı sektörü üzerine içerik pazarlama uzmanı olarak çalışmalarına devam ediyor. 

 

Şule Otçu

İçerik Pazarlama Uzmanı

Şule, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Bölümü’nde “Beden ve Mekan İlişkilerinde İdeal Olmayan: Hiçbir Beden için Mimarlık” başlıklı tezi ile ikinci yüksek lisansını tamamladı. Bu süreçte Amerika Enerji Bakanlığı Solar Decathlon yarışmasında, İstanbul Teknik Üniversitesi araştırma projesi kapsamında yer aldı. Öncesinde aynı üniversitenin mimarlık (tezsiz) bölümünde, Building Information Modeling (BIM) üzerine ilk yüksek lisansını tamamladı. Yaklaşık altı yıl boyunca Mutlu Çilingiroğlu’nun mimarlık ofisinde profesyonel hayata devam etmiştir. Lisans öğreniminden bu zamana kadar çeşitli ulusal-uluslararası mimarlık ve sosyal projelerde, etkinliklerde yer aldı. Lisans eğitimini ise tam burslu olarak girmiş olduğu Maltepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde birincilik ile bitirdi. Poedat kolektifinde çekirdek ekip üyesi olarak yer alıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı, International Association of People-Environment Studies ve Kerpiç Akademi gibi çeşitli yarışmalardan tasarım ödülleri alan Şule’nin yarışma ve akademi alanında çalışmaları ve üretimleri devam ediyor. Aynı zamanda Lindy Hop ile ilgileniyor.

 

Beril Özelçi

İş Geliştirme Uzmanı

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2020 senesinde mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca mimarlığı düşünme ve sorgulamayı içeren bir tasarım disiplini olarak gördüğü için disiplinler arası alanlarda kendini geliştirme fırsatı buldu. 1,5 sene Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim asistanlığı yaptıktan sonra Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Yüksek lisans çalışmalarına Kent ve Mimarlık Programı’nda devam etmektedir.

 

 

Mervenur Balcı

İş Geliştirme Uzmanı

Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde tamamladı. 2018 yılında Portekiz’de Politecnico de Coimbra’da Art & Design bölümünde Erasmus + Öğrenci Değişim Programı kapsamında 1 dönem değişim öğrencisi olarak eğitim gördü. Mezun olduktan sonra farklı iç mimarlık ofislerinde iç mimar olarak çalıştı. Görsel tasarıma olan ilgisi sayesinde, uluslararası ve yerel projelerde freelance görsel tasarımcı olarak çalışma fırsatı buldu. Portekiz’de değişim öğrencisi olduğu dönemde, sanat ve mimarlık ara kesitindeki tartışmalara olan merakını ve ilgisini fark eden Merve, 2023 yılında Lizbon’da yer alan bir sanat ve araştırma merkezinde görsel tasarımcı olarak 3 ay staj yaptı. 2021 yılında mezun olduğu üniversitede mimarlık bölümünde tezli yüksek lisans programına başladı. 4.00 ortalama ile bölüm birincisi olduğu yüksek lisans programında özel başarı bursuna layık görüldü. Yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.