Hakkımızda

Mimarlık ve Yapı sektöründe 20 yıllık profesyonel meslek hayatının ardından, yine Türkiye’nin bu en güçlü sektörüne katkıda bulunmak için biraraya gelmiş, sektörün dinamiklerini çok iyi tanıyan, hedef kitlenin beklentilerini birebir yaşamış kurucusu mimar olan bir oluşum. Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibi ve güçlü çözüm ortaklarıyla yıllarca ilgili alanlarda birçok dijital yayıncılık, doküman yönetimi, katalog, tanıtım ve pazarlama projesini var etti ve geliştirdi. Tasarım, mimarlık, yapı üçgeninde yer alan firma, kurum, kuruluşlara; danışmanlık, stratejik planlama ve pazarlama, marka bilinirliği, iletişim, araştırma/geliştirme ve organizasyon hizmetleri sunuyor.

Ekip

Birgül Yavuz Altın

Kurucu

Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Mimarlık alanında sektörün en önemli dijital yayınlarından bir kısmını kurdu ve yönetti. Yine yapı sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.

Begüm Keresteci

Dezinti İçerik Editörü

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra meslek hayatına ilgi ve yeteneği olduğunu düşündüğü dijital pazarlama-iletişim alanında devam etmek istediğine karar verdi. Hali hazırda sektöre adımını attığı Dezinti Tasarım Danışmanlık’ta yapı firmaları ve mimari ofisler için içerik üretimi, mimari üslupta metin yazımı, firmanın sektörde bilinirliğinin arttırılması, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını devam ettiriyor.

Anıl Kaygusuz

Yapı Kataloğu İçerik Yöneticisi

Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümü'nde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.

Yasemin Karamuk

Yapı Kataloğu Pazarlama Destek Yöneticisi

Kısa bir süre bankacılık deneyiminden sonra yolu Yapı-Endüstri Merkezi ile kesişti. Malzeme, sınıflandırma, dizin oluşturma, içerik ve katalog yönetimi konusunda kendini geliştirdi. Yapı Kataloğu'nun basılı ve dijital platformlarını yürüten ekibin içinde 20 yıl yer aldı. Yapı Kataloğu, Stone Kataloğu, Dekora Kataloğu, Rusça Yapı Malzemeleri Kataloğu ve Yapı Fuarı Katalogları katkıda bulunduğu yayınlardır.

Başak Aydın

Satış Portföy Yöneticisi

İş hayatına dünyaca ünlü bir tekstil ve perakende firmasında başlayıp, bölge müdürlüğüne kadar yükselerek, uluslararası pazarlama faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında uluslararası bir inşaat firmasında çalışmasının ardından medya-yayıncılık sektörüne geçiş yaptı. Sektörde edindiği deneyimi dijital mecrada geliştirebilmek, firmaların pazarlama çalışmalarını verimli bir şekilde kullanmalarına katkı sağlamak adına Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Pazar araştırmaları, stratejik planlama ve uygulama deneyimleri edindiği iş hayatında, yapı sektörü firmalarına yön vermek için çalışmalarına devam ediyor.

Serkan Bahadırhan Ormancı

Satış Portföy Yöneticisi

Deniz Kuvvetlerinde 11 sene görev yaptı ve malulen emekli oldu. Kendi girişimi ile kurumsal firmaların organizasyon ve etkinliklerini yürüttü. Müşteri memnuniyeti üzerine uluslararası hakem heyetli dergilerde İngilizce makale yazdı. Akademik çalışmaları esnasında borsa teknik analizi, dalgıçlık, tenis gibi farklı alanlarla ilgili de eğitimler aldı. Adnan Menderes Üniversitesinde liderlik, girişimcilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, kariyer yönetimi ve etkili iletişim alanlarında sertifika programlarına katıldı. Sürekli başarı hedefi ile şimdi de Yapı Kataloğu'nda…

Berna Açık Tunçbaş

Dezinti İçerik Editörü

Eskişehir-İstanbul arası tren yolculuklarında tamamladığı mimarlık yüksek lisansı döneminde, Depo Yayıncılık bünyesinde çıkan yayınlarda mimari editörlük yaparak ‘iletişim’ kavramıyla tanıştı. Uzun yıllar mimarlık ofislerinde kurumsal iletişim yöneticisi olarak görev alarak basın ilişkilerini, proje konsept sunumlarını, müşteri ilişkilerini yönetti. Yapı sektörü dinamiklerini yakından takip ederek analiz ettiği günümüz sorunlarına, ‘iletişimde yeni olanın keşfi’ hedefiyle yanıtlar aramaya devam ediyor.

Eda Şen

Dezinti İçerik Editörü

Mimarlık lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Universidad de Alicante’de gerçekleştirdiği Erasmus programıyla tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında proje yönetimi alanında global bir şirkette çalıştı.  İstanbul Teknik Üniversitesi’nde devam ettirdiği yüksek lisans eğitimi içerisinde de University of Reading’de yine Erasmus programıyla bulundu. Sonrasında dijital pazarlama ve iletişim alanına yöneldi ve şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını devam ettiriyor.

Faruk Baran Heybeli

İş Geliştirme Yöneticisi

Mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü’de, ENSA-Paris La Villette’te gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi süresince önemli mimarlık ofislerinde çalıştı. Politecnico di Milano’da yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Milano’da profesyonel olarak çalıştı. 2019 yılında YAPI KATALOĞU ekibine İş Geliştirme Uzmanı olarak katıldı. Şu anda profesyonel olarak mimari tasarım, sosyal medya yönetimi, BIM uzmanlığı ve ortak proje yönetimi alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

İrem Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi. Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.

Seray Erten

Satış Portföy Yöneticisi

Başarılı bir eğitim hayatından sonra, iş hayatına mimarlık sektöründen başlamış olup güncel hayatı ve yapı sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmiştir. Mimarlık ofislerinin çizim ve şantiye projelerinde uzun süre yer almıştır.  Proje ve uygulama takibinin yanı sıra yapı sektöründeki firmaların dijital pazarlama süreç yönetimi ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.

Uğur Güler

İş Geliştirme, Pazarlama ve Finans Danışmanı

Finans ve lojistik sektörlerinde yönetsel çalışmalar yürüttü. Birimlerarası koordinasyon ve idari hizmetler verdi. Projelerin ve işletmelerin performans hedeflerine ulaşması ve bütçe gerçekleşmeleri konusunda yönetim ve denetim çalışmaları yürüttü. Yapı Sektörüne yönelik finansal danışmanlık hizmetleri veriyor.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

©2021 by Dezinti Tasarım Danışmanlık.