Meeting the Staff

Hakkımızda

Mimarlık ve yapı sektöründe 20 yıllık profesyonel meslek hayatının ardından, yine Türkiye’nin bu en güçlü sektörüne katkıda bulunmak için biraraya gelmiş, sektörün dinamiklerini çok iyi tanıyan, hedef kitlenin beklentilerini birebir yaşamış kurucusu mimar olan bir oluşum. Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibi ve güçlü çözüm ortaklarıyla yıllarca ilgili alanlarda birçok dijital yayıncılık, doküman yönetimi, katalog, tanıtım ve pazarlama projesini var etti ve geliştirdi. Tasarım, mimarlık, yapı üçgeninde yer alan firma, kurum, kuruluşlara; danışmanlık, stratejik planlama ve pazarlama, marka bilinirliği, iletişim, araştırma/geliştirme ve organizasyon hizmetleri sunuyor.

Ekip

birgul.jpg

Birgül Yavuz Altın

Kurucu

Yıllarca Yapı ve Mimarlık konusunda önemli projeleri var etti, araştırdı ve geliştirdi. Mimarlık alanında sektörün en önemli dijital yayınlarından bir kısmını kurdu ve yönetti. Yine yapı sektörüne ait dokümantasyon ve veritabanlarını yönetti ve geliştirdi. Bu büyük sektörde tasarımı destekliyor ve yapı profesyonellerine sunulacak tanıtım ve pazarlama hizmetleri geliştiriyor.

baran_.jpg

Faruk Baran Heybeli

İş Geliştirme Yöneticisi

Mimarlık lisans eğitimini Mimar Sinan G.S.Ü’de, ENSA-Paris La Villette’te gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi süresince önemli mimarlık ofislerinde çalıştı. Politecnico di Milano’da yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Milano’da profesyonel olarak çalıştı. 2019 yılında YAPI KATALOĞU ekibine İş Geliştirme Uzmanı olarak katıldı. Şu anda profesyonel olarak mimari tasarım, sosyal medya yönetimi, BIM uzmanlığı ve ortak proje yönetimi alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir.

basak_aydin.png

Başak Aydın

Satış Ekip Yöneticisi

İş hayatına dünyaca ünlü bir tekstil ve perakende firmasında başlayıp, bölge müdürlüğüne kadar yükselerek, uluslararası pazarlama faaliyetlerinde bulundu. Sonrasında uluslararası bir inşaat firmasında çalışmasının ardından medya-yayıncılık sektörüne geçiş yaptı. Sektörde edindiği deneyimi dijital mecrada geliştirebilmek, firmaların pazarlama çalışmalarını verimli bir şekilde kullanmalarına katkı sağlamak adına Yapı Kataloğu ekibine katıldı. Pazar araştırmaları, stratejik planlama ve uygulama deneyimleri edindiği iş hayatında, yapı sektörü firmalarına yön vermek için çalışmalarına devam ediyor.

bahadir.png

Serkan Bahadırhan Ormancı

Satış Sonrası Destek Yöneticisi

Deniz Kuvvetlerinde 11 sene görev yaptı ve malulen emekli oldu. Kendi girişimi ile kurumsal firmaların organizasyon ve etkinliklerini yürüttü. Müşteri memnuniyeti üzerine uluslararası hakem heyetli dergilerde İngilizce makale yazdı. Akademik çalışmaları esnasında borsa teknik analizi, dalgıçlık, tenis gibi farklı alanlarla ilgili de eğitimler aldı. Adnan Menderes Üniversitesinde liderlik, girişimcilik, reklamcılık, halkla ilişkiler, kariyer yönetimi ve etkili iletişim alanlarında sertifika programlarına katıldı. Sürekli başarı hedefi ile şimdi de Yapı Kataloğu'nda…

burcu-ozkan-pp.jpeg

Burcu Özkan

İçerik Pazarlama Uzmanı

Mimarlık lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra sosyal medya ve dijital pazarlamaya olan ilgisi sayesinde bu alana yönelmek istediğini keşfetti. Proje bazlı mimar olarak çeşitli mimarlık ofisleri ile çalışırken bir yandan da dijital pazarlama üzerine eğitimler aldı. Sonrasında sosyal medya ve içerik üretimi alanında farklı şirketlerde çalıştı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam ederken, şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları ve mimari ofisler için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

sebnem.jpeg

Şebnem Güngördü

İçerik Pazarlama Uzmanı

Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi süresince sektördeki önemli firmalarda staj yapma olanağı buldu. Yaptığı stajlar sırasında içerik üretimi, marka kimliği oluşturma ve dijital pazarlamaya olan ilgisini keşfettikten sonra bu alanda kendisini geliştirmeye karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde yapı sektörü firmaları için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Begum_kare.jpg

Begüm Gümüşel

İçerik Pazarlama Uzmanı

Doğuş Üniversitesi Mimarlık Bölümünde aldığı lisans eğitimini, Università degli Studi di Pavia’da gerçekleştirdiği Erasmus programı ile tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında iş geliştirme mimarı olarak bir süre çalıştıktan sonra yurt içi ve yurt dışında çeşitli mimari projelerde bulundu. Eğitim ve iş hayatı boyunca sürekli temas halinde olduğu kurumsal içerik üretimi ve sosyal medya yönetimi konularında ilgisi olduğunu fark ettikten sonra bu alanda ilerlemek istediğine karar verdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ile beraber giriş yaptığı bu sektörde içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

IMG_6584_.jpg

İrem Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

Birden fazla mimari içerikli projenin yaratma-uygulama ve çizim süreçlerinde etkin rol aldı. Şantiye sektörünün ilerleyişi düzeni ve dijital pazarlama alanında deneyim kazandı.Etkin alanlarını geliştirdi. Yapı firmalarının pazarda tanınmışlık kazanmaları anlamında, malzemelerin işlevlerinin tanıtılması için mimarlarla işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir.

ugur_.jpg

Uğur Güler

İş Geliştirme, Pazarlama ve Finans Danışmanı

Finans ve lojistik sektörlerinde yönetsel çalışmalar yürüttü. Birimlerarası koordinasyon ve idari hizmetler verdi. Projelerin ve işletmelerin performans hedeflerine ulaşması ve bütçe gerçekleşmeleri konusunda yönetim ve denetim çalışmaları yürüttü. Yapı Sektörüne yönelik finansal danışmanlık hizmetleri veriyor.

anil_.jpg

Anıl Kaygusuz

İçerik Yöneticisi

Yapı sektörüne yönelik araştırmalar, sektörel raporlar ve pazar araştırmaları geliştirdi. Veritabanları ve bilgi sınıflandırılması konusunda projeler yürüttü. Yapı-Endüstri Merkezi’nde 5 yılı aşkın süre yönettiği Araştırma Bölümü'nde sektörün en önemli yayınlarından Türk Yapı Sektörü Raporu’nu kaleme aldı ve geliştirdi. Detay ve eksiksizlik uzmanı ve kente yönelik her konunun takipçisi.

eda_şen.png

Eda Şen

İçerik Pazarlama Yöneticisi

Mimarlık lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Universidad de Alicante’de gerçekleştirdiği Erasmus programıyla tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında proje yönetimi alanında global bir şirkette çalıştı.  İstanbul Teknik Üniversitesi’nde devam ettirdiği yüksek lisans eğitimi içerisinde de University of Reading’de yine Erasmus programıyla bulundu. Sonrasında dijital pazarlama ve iletişim alanına yöneldi ve şu anda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarını devam ettiriyor.

berna-scaled.jpeg

Berna Açık Tunçbaş

Kurumsal İletişim Yöneticisi

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. “Türk Sineması ve Göç” üzerine hazırladığı tez döneminde İstanbul’a yerleşti ve 2 yıl XXI dergisi ve Yeni Mimar Gazetesi için içerik geliştirdi, editörlük yaptı. Farklı mimarlık ofislerinde mimar olarak çalışırken iletişim ve pazarlama konularına odaklandı ve sonrasında uzun yıllar çeşitli mimarlık ofislerinde kurumsal iletişim yöneticiliği yaptı, mimarlar için tanıtım projeleri geliştirdi. Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde içerik yöneticiliği ve sonrasında Yapı Kataloğu’nda kurumsal ilişkiler yöneticiliği görevlerini üstlendi.

SH_foto.JPG

Şengül Has

İş Geliştirme Uzmanı

2018 yılında MEF Üniversitesi Mimarlık bölümünü birinci olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, "Hayallere Köprü” ve 4. Antalya Mimarlık Bienali için “Akdeniz Üçgeni” gibi tasarla-yap projelerinde ekip üyesi olarak yer aldı. 2019 Bahar döneminde AURA’da sertifika programı araştırmacısı olarak yer aldı. Yüksek Lisans çalışmalarına İTÜ Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Ekiple katıldığı birden çok profesyonel tasarım yarışmasında ödülü var.

Irem.png

İrem Çınar

İçerik Pazarlama Uzmanı

Marmara Üniversitesi İç Mimarlık lisansını tamamladıktan sonra, iç mimarlığın yanı sıra ilgi duyduğu iletişim ve dijital pazarlama alanında çalışmak istedi. Dezinti Tasarım Danışmanlık’ta, aldığı eğitimin de katkısıyla beraber ilgilendiği sektöre giriş yaptı. Şu anda sosyal medya yönetimi, yapı firmaları ve mimarlık ofisleri için içerik üretimi ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını devam ettiriyor.

gamze_foto.jpeg

Gamze Çakır

İçerik Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde başladı. 1 yıllık eğitim süresi sonunda Mimarlık bölümü okumak istediğine karar vererek İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tam burslu Mimarlık bölümünden, bölüm üçüncülüğü ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. Ayrıca İnşaat Mühendisliği bölümü ile çift ana dal yaptı. Lisans eğitimi süresince Türkiye ve Fransa’da çeşitli mimarlık ve inşaat ofislerinde çalışma fırsatı buldu. Şimdi de Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibinde çalışmalarını sürdürüyor.

foto2 2.JPG

Pelda Erdoğan

İçerik Pazarlama Uzmanı

Mimarlık lisans eğitimini İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde tam burslu tamamladıktan sonra iki yıl kadar mimari sektörde çalıştı. Sonrasında grafik tasarıma olan ilgisini keşfedip, bu alanda bireysel ve kurumsal çalışmalar yürüttü. İstanbul Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümüne devam ederken, şu anda sosyal medya ve dijital pazarlamaya olan ilgisi doğrultusunda Dezinti Tasarım Danışmanlık ekibi bünyesinde yapı firmaları için içerik üretimi, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine çalışmalarına devam ediyor. 

beyza.jpeg

Beyza Özcan

Satış Portföy Yöneticisi

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’de sertifika programlarına katıldı. Saraybosna’da 1 yıl yaşayıp orada çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Farklı sektörlerde satış alanında tecrübe edindi. Daha sonra kendi yeteneklerini daha verimli kullanabilmek ve potansiyelini ortaya koyabilmek için uluslararası hizmet veren bir firmada çalışmak istediği için Yapı Kataloğu'na katıldı.