SOSYAL MEDYADA SİZİN İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

Sosyal medya, marka bilinirliğinizi artırmak, kurumsal kimliğinizi tanıtmak ve etkili bildirimler yapmak için başvurulabilecek en güçlü platformlardan biridir.

Sosyal medya yönetimi, çevrimiçi etkileşimlerinizi ve içeriğinizi Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube ve Pinterest gibi sosyal medya kanallarında yönetme sürecidir.

Sosyal medya yönetimi, güncellemeleri şirketinizin sosyal medya profillerine göndermenin ötesine geçer. Ayrıca, kitlenizle etkileşim kurmayı ve erişimi ve görünürlüğü artırmak için yeni fırsatlar aramayı da içerir.

İlk ve belki de en belirgin sebep, müşterilerinizin sosyal medyada aktif olmasıdır. Sizinki gibi markalardan içerik görmek istiyorlar ve genellikle sosyal medyada sunduğunuz mesajlara, reklam içeriklerine olduklarından daha açıklar.

Ek olarak, sosyal medya yönetimi uygun maliyetlidir. Küçük işletmeler genellikle pazarlama bütçeleri söz konusu olduğunda daha azıyla daha fazlasını yapmak zorundadır. Sosyal medya yönetimi, müşteri adaylığı ve dönüşüm söz konusu olduğunda önemli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu, reklam panoları veya TV reklamları gibi geleneksel pazarlama taktikleriyle ortaya çıkan yüksek cep maliyetlerini ortadan kaldırır.

Sosyal medyanızı etkili bir şekilde yönetmek, bu güçlü kanaldan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Tutarlı bir şekilde değerli içerikler oluşturmak ve yayınlamak, hedef kitlenizle özgün bağlantılar kurmanıza yardımcı olabilir. Sosyal medya reklamcılığı, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenmesi muhtemel yeni kitlelere ulaşmanıza yardımcı olur.